TED jest organizacją non profit zajmującą się ideami wartymi propagowania. Założono ją 30 lat temu w Kalifornii, by idee, które powstają w różnych miejscach świata, dzięki konferencjom TED, miały szansę trafić do jak najszerszego grona.

TED. Te trzy litery to skrót od Technology, Entertainment, Design czyli technologia, rozrywka i design. Początkowo, ze względu na bliskość Doliny Krzemowej konferencje skupione były na technologii. Teraz dotyczą też nauki, kultury i każdej w zasadzie dziedziny życia człowieka.

Konferencje TED odbywają się od końca ubiegłego wieku każdej wiosny w Long Beach w Kalifornii (jednocześnie z konferencją TEDActive w Palm Springs), a konferencja TEDGlobal organizowana jest każdego lata w Edynburgu w Szkocji. Inicjatywy medialne TED obejmują: stronę TEDcom, gdzie codziennie umieszczane są najnowsze przemowy z cyklu TEDTalks, a także projekt Open Translation, w ramach którego wolontariusze tworzą napisy i interaktywne transkrypty nagrań. TED ustanowił także doroczną nagrodę TED Prize.

Schemat jest prosty. Każdy prelegent dostaje 18 minut na opowiedzenie inspirującej historii. Wśród uczestników było i jest wiele wybitnych osobistości, polityków, pisarzy, aktorów, naukowców, laureatów Nagrody Nobla, ale też wielu “zwyczajnych” ludzi, którzy chcą podzielić się inspirującymi rzeczami, które robią czy doświadczeniem, które było ich udziałem.

Podobnie będzie na kolejnym TEDxKoszalin. Będzie to dzień pełen inspiracji. Jedenastu prelegentów, jedenaście fascynujących wystąpień. Jedenastu ludzi, którzy chcą się podzielić z nami tym, co w tej chwili jest dla nich najważniejsze, tym, co wypełnia ich umysł.

Sprawdź, czy to Twój moment!