Maciej Makselon

O prelegencie

Wkrótce!

Temat: Co to jest błond?

Czyli o tym, jak ortoterroryzm i grammanazizm utrudniają nam komunikację.


Zuzanna Kwiatkowska

O prelegencie

Od prawie 10 lat działa po technicznej stronie mocy w branży tech, implementując i wdrażając rozwiązania oparte na AI. Od 2 lat specjalizuje się w przekładaniu naukowego języka na biznesowy i ludzki. Prywatnie, z pasją i kreatywnością, napędzana przez ADHD.

Temat: Rozwiązanie problemu z deepfake już istnieje

Deepfake to termin, który na stałe wszedł do naszej zbiorowej świadomości, wprowadzając nas w erę cyfrowej iluzji. Naukowcy stworzyli narzędzia o niesamowitej mocy?jednym kliknięciem możemy podważyć czyjąś reputację lub przyczynić się do niesłusznego oskarżenia. Ale czy problem tkwi w technologii i jej twórcach? A może powinniśmy spojrzeć na siebie, użytkowników tych cyfrowych iluzji? Paradoksalnie, rozwiązanie problemu deepfake może już istnieć, ale jego przyjęcie może być dla nas niewygodnym i trudnym wyzwaniem. Czy jesteśmy gotowi mu sprostać?


Paulina Danielak

O prelegencie

Psycholog sportu, pedagog, oraz psychoterapeutka (ACT, TEAM CBT, CBT) poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji. Od 10 lat prowadzi własną markę, organizując warsztaty i szkolenia dla firm, koncentrując się na redukcji stresu, rozwoju i budowaniu dobrostanu. Łączy zachodnią i wschodnią mądrość, stale poszerzając swoją wiedzę o zależnościach między ciałem a umysłem. Miłośniczka przyrody, gołębi, oraz kuchni Podlasia i Suwalszczyzny.

Temat: Paradoks balansu

Opowieść o emocjach, układzie nerwowym i tym jak budować elastyczne życie.


Rafał Żak

O prelegencie

Zajmuje się rozwojem ludzi i organizacji jako trener, mówca, i autor materiałów video. Gdy tylko ma okazję, pisze książki?dotychczas wydał dziesięć, z czego osiem poświęconych jest rozwojowi kompetencji. Dwie z nich zdobyły nagrody w niszowych konkursach. Wśród jego publikacji znajdują się m.in. “Cisza” o braku hałasu, “Sztuka błądzenia” o popełnianiu błędów oraz literatura faktu o nauce, “Nudne słowo na N”.

Temat: Nudne słowo na N

Rafał opowie o nauce, tytułowym nudnym słowie na N, w sposób, który sprawi, że publiczność ze dwa razy wybuchnie śmiechem, ze trzy razy zatrzyma się na chwilę w zadumie, a może raz zada sobie pytanie: jaki jest jej stosunek do nauki? Będzie mówić o rysowaniu pustych map, decydujących momentach i o tym, że tak naprawdę ?niczego? nie wiemy.


Karol Bączkowski

O prelegencie

Magister ratownictwa medycznego, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizuje się w zdrowiu publicznym. Mąż i tata Zuzanny (7 lat) oraz Kuby (12 lat). Pomysłodawca Gdańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 r., w ramach którego powstał projekt publicznych defibrylatorów zewnętrznych za 1 mln zł. Przez 14 lat pracował w wyjazdowych zespołach Państwowego Ratownictwa Medycznego. Twórca profilu na LinkedIn z ponad 1 000 publikacji (#KarolRatownik), wyróżniany jako jeden z najbardziej wpływowych głosów na polskim LinkedIn. Ambasador Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Autor książki dla dzieci ?Bączek Ratownik?, której sprzedano 20 000 egzemplarzy. Mówca, twórca webinarów medycznych, trener pierwszej pomocy i propagator zdrowego stylu życia.

Temat: Jak (u)ratować?

Jest różnica między ratowaniem a uratowaniem?metoda i efekt mogą się znacznie różnić w zależności od ratownika. Może to brzmieć zaskakująco, ale nauczę Cię, jak efektywnie ratować, a nie tylko (u)ratować. Świadkowie zdarzenia często ratują, podczas gdy medycy używają zaawansowanych metod i sprzętu, aby uratować. Chociaż AED to wyjątek, mój cel jest inny. Nauczę Cię prawidłowych zachowań, przełamię strach i zbuduję solidną podstawę świadomej postawy i wiedzy, jak zacząć ratować. Wszystko to w przemyślany, spokojny i logiczny sposób. Zapraszam do odkrywania mojego świata.


Michał Karpowicz

O prelegencie

Matematyk stosowany, tancerz, tata i oddany mąż. Wieloletni wykładowca Politechniki Warszawskiej oraz powracający profesor wizytujący na Wydziale Matematyki MIT. Pasjonat wędrówek po matematycznych światach teorii sterowania i algebry liniowej, gdzie z powodzeniem tłumaczy równania na algorytmy AI i odwrotnie. Obecnie kieruje Samsung AI Center w Warszawie, łącząc naukową wiedzę z praktycznymi zastosowaniami w świecie sztucznej inteligencji.

Temat: W świecie dynamiki, czyli co łączy paproć, człowieka i sztuczną inteligencję

O roli intuicji, przypadku, wyobraźni i ciekawości w rozwoju sztucznej inteligencji i nie tylko, i o modelach świata, czyli przyczynach i skutkach, oraz o ich rozumieniu.


Joanna Flis

O prelegencie

Psycholożka, psychoterapeutka, pedagożka, naukowczyni i nauczycielka akademicka, która popularyzuje wiedzę na temat stylu życia. Autorka książek (?Współuzależnieni?, ?Co ze mną nie tak??, ?Madame Monday. Po dorosłemu?) oraz podcastu Madame Monday. Specjalistka w zakresie dojrzałości, w tym dojrzałego przywództwa, a także ekspertka od uzależnień i współuzależnienia, promująca “trzeźwy” styl życia. Zawodowo zajmuje się samoregulacją i samokontrolą, a jej zainteresowania kliniczne obejmują inteligencję emocjonalną, wrażliwość społeczną oraz współpracę i współdziałanie z innymi.

Temat: Dojrzałość - najbardziej pożądana kompetencja przyszłości

Myląc dojrzałość ze źle pojmowaną starością, odbieramy sobie szansę na pełne wykorzystanie potencjału, zatrzymując się w połowie drogi z obawy, że najlepsze już za nami. W świecie promującym wieczną młodość, dojrzałość stała się niszową, ale niezwykle pożądaną umiejętnością. To nie kwestia wieku, ale zdolność zachowania spokoju, równowagi i autentyczności. Dojrzałość otwiera nowe perspektywy, pozwala na intensywne angażowanie się w życie i staje się kluczem do ciągłego rozwoju osobistego oraz zawodowego. Bez niej jako społeczeństwo nie mamy szansy się rozwijać, szukać odpowiedzi na ważne pytania, czy rozwiązywać piętrzących się konfliktów.


Dawid Paczka

O prelegencie

Miłośnik liczb i statystyk, który z pasją obserwuje, jak wszyscy regularnie wpadamy w pułapki zastawiane przez nasze własne umysły. Swoją zawodową drogę zaczynał jako kelner w poznańskich restauracjach, ale jeszcze przed trzydziestką zbudował i przewodził e-learningowej platformie, która jako pierwsza w branży i-gamingu zdobyła klientów na wszystkich kontynentach poza Antarktydą. Po udanym exicie z tego biznesu postanowił sprawdzić swoje przeczucie, że polski rynek crowdfundingu inwestycyjnego ma ogromny potencjał. Mimo pandemii, wojny w Ukrainie i rekordowej inflacji, wszystko wskazuje na to, że mu się udało, a jego firma Emiteo wyrasta na lidera tego dynamicznie rozwijającego się rynku.

Temat: Jak zrobić z garba żagiel?

Każdy z nas niesie na swoich barkach ciężar doświadczeń, który czasami zdaje się nas przygniatać. Dlaczego tak się dzieje? Co możemy zrobić, aby ten ciężar stał się lżejszy, a nawet pomagał nam osiągać wyidealizowany stan, który nazywamy szczęściem? A tak przy okazji, co tak naprawdę trzeba zrobić, aby być szczęśliwym? Na te i inne pytania Dawid spróbuje odpowiedzieć, opierając się na danych i faktach, które mogą zaskoczyć i skłonić do refleksji. 


Heather Oxley

O prelegencie

Prosto z Santa Clara w USA, Heather Oxley jest dyrektor ds. zasobów ludzkich w dużej korporacji IT, z ponad 21-letnim doświadczeniem w branży. Kluczowo wpłynęła na strategię talentową, globalne partnerstwa HR oraz projektowanie i wdrażanie rozbudowanych programów talentowych. Jej międzynarodowe doświadczenie obejmuje pracę w Chinach, Brazylii i RPA, gdzie współpracowała z Programami Rozwoju Narodów Zjednoczonych, zdobywając głębokie zrozumienie różnych kultur i lokalnych wymagań.

Heather jest zapaloną podróżniczką, która odwiedziła 45 krajów na wszystkich 7 kontynentach. Emerytowana mistrzyni nurkowania i weekendowa opiekunka zoo, jest absolwentką Miami University of Ohio, gdzie studiowała chemię i zoologię. Pasjonuje się relacjami osobistymi i z chęcią pełni rolę mentorki oraz trenerki dla kobiet liderek, wspierając ich rozwój kariery. Zaangażowana w edukację i wspieranie młodych dziewcząt, działa jako wolontariuszka w organizacjach Girls on the Run i Girl Scouts.

Accordion Panel

Jako globalny lider w branży technologicznej, Heather Oxley uważa, że szybkie zmiany w podejściu do przywództwa są niezbędne z powodu rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej (GenAI) oraz zmieniającej się dynamiki zespołów. Tradycyjne zarządzanie stanie się przestarzałe, a kluczowe staną się umiejętności miękkie. GenAI zrewolucjonizuje organizacje, sprawiając, że wiele ról będzie dostępnych dla osób z mniejszym doświadczeniem technicznym. W obliczu rosnącego stresu i braku uprzejmości, liderzy muszą budować zaufanie, zapewniać bezpieczeństwo psychologiczne i dbać o inkluzywność. Przyszli liderzy będą musieli być odważni, współpracujący i empatyczni, aby sprostać wyzwaniom tego ewoluującego środowiska.


Monika Mikowska

O prelegencie

Nietuzinkowa i dynamiczna CEO agencji Mobee Dick, specjalizującej się w badaniach i projektowaniu produktów cyfrowych dla renomowanych marek, takich jak TUiR Warta, BNP Paribas, Empik, OLX, Allegro i Adobe. Mentorka wielu przedsiębiorczyń, ceniona prelegentka i panelistka na czołowych polskich konferencjach technologicznych. Autorka cenionych raportów branżowych publikowanych na blogu jestem.mobi, który zdobył Wyróżnienie Specjalne w konkursie Blog Roku 2013. Wyróżniona przez Brief.pl jako jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie oraz przez Fundację Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet jako jedna ze 100 kobiet odnoszących największe sukcesy biznesowe w Polsce.

Temat: Strach czy Miłość? POCZUJ, co wybierasz TERAZ?

Monika opowie o tym, czego nauczyła się w swoim życiu o STRACHU i MIŁOŚCI. Będzie to pragmatyczne wystąpienie, na przykładach pochodzących z jej doświadczeń, z życia prywatnego i zawodowego. Monika zademonstruje też ćwiczenie praktyczne jak przeżywać strach, aby go uwalniać. Monika lubi zawołanie: “LOVE, not FEAR?. Tę prelekcją, opowiedzianą językiem miłości, chce otworzyć serca słuchaczy i wyposażyć ich w umiejętność autorefleksji i weryfikacji, czy decyzje jakie podejmują na co dzień oraz zdania, które wypowiadają mniej lub bardziej świadomie wywodzą się z ich strachów, który projektują na inne osoby, czy z potrzeby serca. Monika uważa, że żyjemy w pandemii strachu. Tylko miłość może nas uleczyć.