Maciej Budzich

O prelegencie

Koszalinianin. Autor bloga o mediach, marketingu i internecie – mediafun.pl. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich wpływie na biznes i społeczeństwo. Przygląda się kampaniom reklamowym, działaniom public relations, mniej lub bardziej udanym akcjom wirusowym, tropi nieetyczny marketing “szemrany”, Przez Onet “Blog Roku” wybrany blogerem dekady, przez blogerów (Blog Forum Gdańsk) wybrany blogerem odpowiedzialnym społecznie. W wolnym chwilach wielki fan Skandynawii, Islandii oraz dobrej whisky. Nadal nie wie czy reklama kłamie.

Temat: Czy nasze przekonania i wybory są jeszcze wynikiem samodzielnych decyzji?

Otoczeni przez technologie, funkcjonujemy w bańkach informacyjnych, które zakrzywiają nam prawdziwy obraz świata. W świecie, w którym jesteśmy codziennie bombardowani setkami informacji, analizowani przez algorytmy, stajemy się tylko towarem, o którego uwagę i czas zabiegają największe korporacje. Jak kształtują się nasze przekonania, decyzje zakupowe, decyzje związane z wartościami czy politycznymi wyborami? Czy w takiej rzeczywistości jesteśmy jeszcze w stanie podejmować świadome decyzje?


Magdalena Komsta

O prelegencie

Psycholożka i twórczyni internetowa. Wspiera dorosłych i dzieci borykających się z trudnościami ze snem. Jej działalność w Internecie obserwują dziesiątki tysięcy osób (Wymagajace.pl).

Temat: Okradzeni - rzecz o nocnych markach

Jako psycholożka, która pomaga ludziom spać lepiej, spotyka się z prawdami, półprawdami i totalnymi mitami dotyczącymi osób o chronotypie wieczornym. Podczas prezentacji oddzieli ziarno od plew, odpowiadając między innymi na pytania: czy każdy może się przestawić na wcześniejsze wstawanie, jakimi cechami charakteryzują się nocne marki oraz dlaczego częściej zapadają na choroby cywilizacyjne niż ranne ptaszki. Podpowie też, jak – będąc typową sową – wykorzystać w pełni swój potencjał w świecie, który faworyzuje skowronki.


Bartosz Rychlicki

O prelegencie

Gdańszczanin, przedsiębiorca z ponad 13 letnim doświadczeniem w obszarze IT i nowych technologii. Z wykształcenia programista, z zamiłowania lider i fan psychologii. Bada i wdraża połączenia nowych technologii i psychologii dla polepszenia jakości życia. Zafascynowany znaczeniem nawyków na nasze szczęście. Maniak stawiania i osiągania celów prywatnych jak i organizacji.

Od 2014 CEO firmy Quantum Lab (aktualnie Quantum CX) gdzie za pomocą technologii analizy obrazu analizuje ludzkie emocje i motywuje ludzi do życzliwości w obsłudze klienta. Pozyskał dofinansownie w wielkości ponad 5 000 000 PLN na realizacje projektu.

Temat: Psychologia + Technologia = Życzliwość

Opowie o naszej, swojej, misji czynienia z Polaków narodu uśmiechniętego i życzliwego sobie.

Coś co chyba jest naszą pięta Achillesa. Bartek wierzy, że świat potrzebuje więcej życzliwości.

Pokaże jak za pomocą technologii pomiaru uśmiechu, wiedzy z dziedziny psychologii zachęcają ludzi do wzajemnego uśmiechu, a dalej, do życzliwości i pomocy sobie.

Serotonina płynie. Relacje się zacieśniają.

Dzisiaj to robią tam, gdzie ważna jest jakość obsługi klienta.

To dopiero początek!


Maja Herman

O prelegencie

Absolwentka Wrocławskiej Akademii Medycznej, lekarka, specjalistka psychiatrii, psychoterapeutka, ale przede wszystkim naukowczyni i kobieta. Aktualnie pracująca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Klinice Psychiatrii, jest opiekunką SKN Psychiatrii im. prof. J.Mazurkiewicza w ramach WUM. Wiedzę z zakresu czynnościowej i strukturalnej budowy mózgu łączy z psychodynamicznym wykształceniem psychoterapeutycznym i wykorzystuje, by popularyzować psychiatrię, pokazując jej użyteczny charakter. Jest autorką licznych rozdziałów oraz artykułów zarówno naukowych jak i popularnonaukowych. Na co dzień fanka feminatywów, zwierząt i wszelkich mediów społecznościowych, prowadzi lekarski blog oraz konto na FB i Instagramie, jak również fanpage ?Amici ? psychiatria użyteczna“.

Temat: Dlaczego w dzisiejszych czasach łatwiej rozbić atom niż przesąd?

Każda dobra historia zaczyna się od słów: “No dobrze, ale dlaczego??, co prawda często potem następuje moment, w którym osoba zadająca to pytanie, podejmuje niebezpieczną aktywność badawczą, która kończy się najczęściej dramatycznym wypadkiem. Ale, gdy na to pytanie odpowiada neuropsychiatria ryzyko zagrażające życiu ulega zminimalizowaniu. Chociaż uzyskanie min. wiedzy, że jesteśmy społeczeństwem żyjącym w teoriach spiskowych, które wystarczy opakować w kolorowy papier, a wszyscy w nie wierzą, nie dla wszystkich może być łatwa w odbiorze. Łagodzące dla sprawy może być to, że będzie to mówić osoba, którą po pierwsze usłyszy każdy, po drugie każdy zrozumie, a po trzecie może w tej opowieści odnaleźć sam siebie.


Przemysław Świercz

O prelegencie

Trzykrotny Mistrz Polski w AMP Futbolu z drużyną Husaria Kraków. Kapitan Reprezentacji Polski w AMP Futbolu. Brązowy medalista Mistrzostw Europy w 2017 roku. Jego motto: “niemożliwe nie istnieje”.

Temat: Życie jest w głowie a nie ... w nogach

Nosimy w sobie dwa wilki. Jeden z nich jest dobry a drugi to ten zły. To one podpowiadają nam jak żyć, co robić, jakie decyzje podejmować. Którego wilka jest w nas więcej? Tego którego więcej karmimy. Nasze życie jest w naszej głowie. Jesteśmy tym, kim myślimy, że jesteśmy.


Przemysław Staroń

O prelegencie

Dziecko neo, geek i pasjonat rzeczywistości, a z wykształcenia psycholog, kulturoznawca, religioznawca i filozof, wspierający rozwój różnych osób na różnych poziomach – począwszy od nauczania myślenia w ramach bycia nauczycielem etyki, filozofii, wiedzy o kulturze w II LO w Sopocie, poprzez psychoedukację seniorów, aż po wykłady i szkolenia dla biznesu w ramach Uniwersytetu SWPS i Centrum Rozwoju JUMP.

Jest trenerem kreatywności, a z powodu wykorzystywania w swojej pracy nowych technologii i mediów społecznościowych, zwłaszcza Snapchata, jest nazywany profesorem Snapem. Kieruje Zakonem Feniksa, jego uczniowie zdobyli rekordowe 31 tytułów olimpijskich w Olimpiadzie Filozoficznej w ciągu 5 lat, stworzył magiczną pracownię #utrzy, mówi na TEDxach, w 2014 Nominowany, a w 2018 zdobywca tytułu Nauczyciel Roku, znalazł się na liście 100. osób zasłużonych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, a projekty międzypokoleniowe stworzone przez niego i Lidię Dysarz zostały nagrodzone przez Komisję Europejską.

Ponadto jest konsultantem wydawniczym, publicystą, a także twórcą internetowym; jego artykuł “A czemu by nie z seniorami” opublikowany w Głosie Nauczycielskim został wyróżniony w Konkursie na Nagrodę im. Profesora Romana Czerneckiego.

Wybrany Człowiekiem Roku w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”.

Temat: Ja, uciekinier z jaskini Platona

Najtrudniejsze do przekroczenia granice to granice samego siebie. Zwłaszcza gdy nie robi się tego w tybetańskim klasztorze, tylko tu i teraz, w tej konkretnej rzeczywistości, w której dla wielu osób jakiekolwiek wychylenie się to skok na najgłębszą z możliwych wód. Ja to zrobiłem i nie dość, że żyję, to jeszcze na dodatek żyję pełnią życia. Ja, uciekinier z jaskini Platona.


Mateusz Kurleto

O prelegencie

Od dziecka w IT, od 14 lat przedsiębiorca, założyciel Neoteric – 90-osobowej firmy produkującej oprogramowanie dla startupów i korporacji, współpracującej głównie z klientami ze Stanów Zjednoczonych. Pomysłodawca start-upów: Appoint.ly, SkillHunt i SaaS Manager, które jako spin-offy z Neoteric zebrały ponad 2M zł inwestycji. Jako Head of Strategy odpowiedzialny za strategię i program akceleratora TechSeed, który oferuje biznesowym founderom software’owych startupów z zagranicy program akceleracji w Polsce, skupiony na developmencie software’u a nie biznesu.

Temat: Jak koncept z XII wieku może wpłynąć na europejską przedsiębiorczość

Startupy stają się najważniejszym czynnikiem wzrostu wielu europejskich miast. Wraz z Brexitem, Europa straciła jedyne miasto, które mogło konkurować ze światowymi liderami jak Silicon Valley. Startup hanza idzie w ślady XII wiecznej organizacji, której sukces wynikał z wykorzystania danych. Integrując główne huby innowacji, tworzy pełny ekosystem startupowy.


Paulina Walkowiak

O prelegencie

Współzałożycielka i CEO w cux.io, mompreneur, analityk produktu, badacz. Oprócz zarządzania produktem, wspiera firmy w budowaniu strategii analitycznej. Specjalizuje się w łączeniu i analizowaniu danych z wielu źródeł i odkrywaniu insightów. Prowadzi warsztaty komercyjne, zajęcia ze studentami, występuje publicznie w Polsce i za granicą. Z wykształcenia projektantka komunikacji i antropolog.

Temat: Mompreneurship, czyli czy można mieć wszystko?

Słodko gorzka opowieść o byciu mompreneur. O tym, że work-life balance nie istnieje, biznes IT może być slow, w przeciwieństwie do dzieci, i że najgorzej jest sie godzić na kompromisy.


Maciej Makselon

O prelegencie

Urodził się 28 maja w demokratycznej Polsce, w mieście tak małym, że gdyby było ładne, można by je nazwać kameralnym. Jest synem swoich rodziców, ma rodzeństwo – również M.M.
Na co dzień redaktorzy w dużym wydawnictwie. Poza tym czasem publikuje jakieś miniaturki literackie i felietony. Tłucze się też na bębnach. Jest posiadaczem (chociaż status posiadania kota bywa niejasny) dwóch gadających kotów.

Temat: Namiętne składanie zdań i inne choroby zakaźne

Czyli kwadrans o tym, że pisanie powinno boleć, słowa to zło, a współpraca z redaktorem to po prostu inna nazwa syndromu sztokholmskiego. O czytaniu na głos, wyrzucaniu tego, co nam się
podoba, i zbieraniu cięgów. Jest też (niewielka) szansa, że dowiecie się, jak pisać, żeby ludzie chcieli Was czytać.


Karol Bielecki

O prelegencie

Polski piłkarz ręczny, grający na pozycji lewego rozgrywającego, reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009, brązowy medalista z Mistrzostw Świata 2015 w Katarze.
W 2010 roku, podczas meczu z Chorwacją , w wyniku wypadku stracił oko. Jest jedynym na świecie zawodnikiem który grał w piłkę ręczną bez oka odnosząc sukcesy nieporównywalne z innymi.
W 2016 roku pełnił rolę chorążego reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, podczas których został także Królem Strzelców rzucając 55 bramek. Po sezonie klubowym 2017/2018 zakończył karierę sportową.

Temat: Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach

“U szczytu kariery, w sezonie marzeń, kiedy wydawało mi się, że mam już wszystko, o czym może marzyć młody sportowiec ? w wyniku wypadku na boisku straciłem oko.
Stanąłem przed najtrudniejszą jak dotąd decyzją w swoim życiu: co dalej z Karolem Bieleckim? Czy posłuchać pierwszej diagnozy: to koniec kariery, nie będziesz już nigdy grał? ? czy też może skupić się na kolejnej: w zasadzie możesz próbować, tylko od Ciebie zależy, co z tym zrobisz.
Przekonałem się, że los nigdy niczego mi nie dał ani niczego nie zabrał. Los tylko złożył mi pewną propozycję, której ja nie przyjąłem”

Karol Bielecki