Krzysztof Czeczot

O prelegencie

Znany z kilkudziesięciu ról w serialach i filmach fabularnych, to także prężnie działający przedsiębiorca w świecie audio. Z pasją prowadzi dwie firmy zajmujące się tworzeniem i dystrybucją treści audialnych.

Lecz Krzysztof to nie tylko świat sztuki i biznesu. To także oddany tata Poli i zapalony pasjonat nurkowania.

Temat: Jak wyprodukować największe słuchowisko na świecie?
Krzysztof opowie o tym, jaką drogę trzeba przejść by od nagrywania audiobooków dojść do realizacji hiszpańskiej wersji Biblii Audio, w której udział wzięło niemal 1000 wykonawców z 22 krajów. 


Maja Włoszczowska

O prelegencie

Niezwykle utalentowana zawodniczka, a także refleksyjna i doświadczona osoba, która wie, co to znaczy walczyć i nie poddawać się, niezależnie od przeciwności losu.

Ikona kolarstwa górskiego, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska (Pekin 2008, Rio 2016), multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy!

Zaangażowana w rozwój sportu ? członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (komisja zawodnicza) i współorganizatorka międzynarodowych zawodów w kolarstwie górskim Jelenia Góra Trophy.

Współwłaścicielka firmy Quest, produkującej profesjonalne stroje kolarskie, oraz absolwentka matematyki finansowej i ubezpieczeniowej na Politechnice Wrocławskiej.

 

Temat: Do którego momentu sport to zdrowie?

W swoim wykładzie postawi wiele ważnych pytań. Czy sport zawodowy można nazwać zdrowym? Jaki jest rzeczywisty koszt zdobywania medali i pucharów? Gdzie przebiega granica między zdrowym uprawianiem sportu a ryzykownym przedawkowaniem? 

“Sport to zdrowie” – to stwierdzenie znamy wszyscy, ale Maja pokaże nam, że prawda może być bardziej skomplikowana i wielowymiarowa. Jej prelekcja to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich, którzy kochają sport, ale chcą również podchodzić do niego świadomie i odpowiedzialnie.


Marek Jankowski

O prelegencie

Znany w świecie biznesu jako przedsiębiorca, autor książek “Mała wielka firma” oraz “Pułapki small biznesu”. Wielu z Was z pewnością zna go jako autora najpopularniejszego podcastu biznesowego w Polsce – “Mała Wielka Firma”, który od 2009 roku dostarcza słuchaczom wartościowych treści na temat przedsiębiorczości.

Nie jest to jedyna inicjatywa Marka. “Mała Wielka Firma” to również blog, kanał YouTube oraz rekordowo popularna konferencja dla przedsiębiorców.

Marek świetnie czuje się, jako podcaster, być może ze względu na swoją przeszłość – jest byłym dziennikarzem radiowym, który współtworzył RMF FM i Polskie Radio. Marek zdobył tytuł Podcaster Roku 2017. Z jego kursu PodcastPro, gdzie dzieli się tajnikami tworzenia wartościowego podcastu, korzystało już ponad 1500 osób.

Temat: Czy warto być twórcą internetowym?

Niski próg wejścia i wysoka elastyczność zawodu sprawia, że 29% amerykańskich licealistów myśli o karierze w mediach społecznościowych. Jednak nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje – Marek przybliży nam niewygodną prawdę o ekonomii twórców, opierając się na 15-letnim doświadczeniu w tworzeniu treści online.


Paulina Ihnatowicz

O prelegencie

Dietetyczka kliniczna, kreatorka silnych marek dietetycznych i autorka bestsellerowych książek w tej dziedzinie. W świecie dietetyki jest prawdziwym autorytetem, co potwierdzają liczne publikacje w magazynach branżowych. Obecnie w trakcie pracy nad doktoratem, nieustannie pogłębia swoją wiedzę, będąc równocześnie wspólniczką i autorką składów w Health Labs Care.

Temat: Kogo winić za otyłość?

Paulina zaprezentuje kompleksowy obraz otyłości, skupiając się na identyfikacji jej głębokich przyczyn, skutkach, społecznych uwarunkowaniach oraz biologicznych procesach wpływających na ten trudny problem zdrowotny. Podczas swojego wystąpienia zdemaskuje także stereotypy i uprzedzenia związane z otyłością, podkreślając, że każdy zasługuje na szacunek i wsparcie.

Prelekcja Pauliny to nie tylko ogromna dawka fachowej wiedzy, ale także inspiracja do otwartej, empatycznej dyskusji na temat otyłości. Wierzymy, że jej słowa pomogą stworzyć bardziej wspierające i zrozumiałe społeczeństwo, dla którego zdrowie jest na pierwszym miejscu.


Piotr Zielonka

O prelegencie

Prof. dr hab. Piotr Zielonka to doświadczony naukowiec i autor książek ?Giełda i psychologia? oraz ?Punkt odniesienia”. Jego badania oscylują wokół neurofizjologii i ekonomii behawioralnej, a zajęcia prowadzi w prestiżowych uczelniach w Polsce i za granicą.

Czy kot Schrödingera byłby optymistą?

Zanurzymy się w świat nauki, eksplorując zagadki mechaniki kwantowej, psychologii i optymizmu, aby odpowiedzieć na pytanie, czy powinniśmy być optymistami w obliczu niepewności.


Paulina Wardęga

O prelegencie

Filozofka z wykształcenia, marketerka z doświadczenia i startuperka z pasji.

Założycielka i CEO Heroify ? platformy, która zmienia zasady gry w rekrutacji! Stworzona z myślą o dobieraniu kandydatów w oparciu, o ich rzeczywiste umiejętności, a nie tylko efektowne CV. Jej misją jest pomagać firmom w wyłapywaniu prawdziwych talentów, których kreatywność i zaangażowanie przekładają się na sukcesy całych organizacji.

Przez 15 lat budowała zespoły marketingowe i wspierała rozpoznawalne marki, takie jak Coffeedesk czy Audioteka, w ekspansji na rynki zagraniczne. Swoją karierę zaczynała jako filozofka, zyskując unikalną perspektywę i głębokie zrozumienie ludzkiej natury, co okazało się kluczowe w jej późniejszych działaniach w obszarze marketingu i biznesu.

W życiu prywatnym jest zapaloną kolekcjonerką kraftowych ginów, miłośniczką kart i koncertów. Uważa, że jej największą supermocą jest przyciąganie do siebie niesamowitych ludzi.

Temat: Jedno badanie, które zmieniło moje życie

Paulina przyjrzy się paradoksom rekrutacji, podkreślając, jak istotne jest przejście od tradycyjnych metod do innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają odkryć prawdziwy potencjał kandydatów.


Urszula Zdanowicz

O prelegencie

Dr Urszula Zdanowicz. Wybitna specjalistka w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jako kierownik medyczny Enel-Sport oraz ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Enel-Med, Dr Zdanowicz posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i artroskopowej stawu kolanowego, stawu skokowego oraz stopy, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.
Dr Urszula Zdanowicz jest autorką i współautorką wielu prac naukowych oraz rozdziałów w książkach z dziedziny ortopedii. Zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej, będąc członkiem naukowego faculty McGowan Institute for Regenerative Medicine na Uniwersytecie w Pittsburgu oraz prowadząc wykłady i szkolenia dla ortopedów z różnych zakątków świata.
Dr Zdanowicz aktywnie działa w renomowanych organizacjach branżowych, takich jak ISAKOS, ESSKA oraz PTArtro, gdzie dzieli się swoją wiedzą i ekspertyzą, przyczyniając się do rozwoju nauki i edukacji w dziedzinie ortopedii na świecie. Miała zaszczyt być członkiem ekipy medycznej podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie i obecnie pełni funkcję lekarza Reprezentacji Polski w Ratownictwie Wodnym.

Temat: 1 pacjent, 2 lekarzy, 3 opinie. Ile się równa 2+2 w medycynie?

Pewno większość z nas była kiedyś w takiej sytuacji. Choroba jest zdiagnozowana, radzicie się różnych specjalistów jak to leczyć i im większą liczbę specjalistów odwiedzicie, tym więcej opinii dostajecie, często wzajemnie się wykluczających.
Jak to możliwe? Co wtedy zrobić? Jak zorientować się kto mówi prawdę, a kto opowiada bzdury.


Mateusz Kusznierewicz

O prelegencie

Bio: Pięciokrotny Reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie zdobył złoty i brązowy medal. Czterokrotny Mistrz Świata w żeglarstwie, wielokrotny Mistrz Europy i Polski. Zwycięzca prestiżowych regat Kieler Woche, Pucharu Królowej Zofii, Bacardi Cup czy Palma Vela.

Pracował w roli trenera z Zsomborem Bereczem z Węgier, który sięgnął po srebrny medal olimpijski w Tokio. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wspiera i prowadzi młodą generację żeglarzy polskiej reprezentacji w roli kapitana – przygotowując ich do startu w Żeglarskim Mundialu (SSL Gold Cup).

Od 2014 roku sukcesywnie wprowadza sport do biznesu, jako mówca motywacyjny i doradca dla wielu polskich i zagranicznych firm. Realizuje też własne pomysły takie jak Kurs Mistrzów Świata, Target10, Do Sport Now, ZOOM.ME czy Łożyska Kusznierewicza.

Mateusz jest również zaangażowanym twórcą internetowym. Z pasją opowiada o żeglarstwie na YouTube (#żeglarskieczwartki), prowadzi “Akademię Mistrzów” w Kanale Sportowym, motywacyjny newsletter “Dobry Kurs” oraz Podcast “Sport w biznesie”.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem, podróżnikiem, obywatelem świata. Bliskie są mu tematy: ekologii, zwiększania motywacji oraz metody pozwalające wygenerować więcej energii i efektywności.

Temat: Umysł sportowca

Podczas swojego wystąpienia Mateusz pozwoli nam zajrzeć w “Umysł sportowca” Dowiemy się jak myśli, funkcjonuje i reaguje w warunkach stresu oraz presji. Jak wygląda to w przypadku przegranej, braku motywacji, a także w trudnych i niesprzyjających warunkach.


Igor Janke

O prelegencie

Postać niebywale aktywną na polu medialnym, znaną z głębokiej analizy politycznej oraz zaangażowania w działania na rzecz wolności i przywództwa!

Autor cenionego podcastu oraz kanału na YouTube “Układ Otwarty”, który co miesiąc gromadzi od 2 do 3 milionów odsłon! Jest to miejsce, gdzie prezentowane są klarowne i przemyślane analizy bieżących wydarzeń politycznych, a jego twórca zawsze stara się przybliżyć widzom złożone mechanizmy rządzące współczesnym światem.

Założyciel oraz prezes Instytutu Wolności i Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności ? organizacji, które skupiają się na promowaniu wartości związanych z wolnością oraz przywództwem w społeczeństwie.

Autor licznych publikacji i analiz, wieloletni komentator oraz twórca programów radiowych i telewizyjnych. W swoim dorobku ma również wiele książek, w tym m.in. “POPiSowa kronika upadku”, “Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbanie” oraz “Twierdza. Solidarność Walcząca ? podziemna armia”.

Temat:Czy Polska może przegonić Niemcy i Francję?

Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy nasz kraj, który dokonał niezwykłego skoku rozwojowego, ma szanse stać się jednym z liderów Europy. To doskonała okazja, aby zastanowić się nad przyszłością Polski na arenie międzynarodowej i naszym miejscem w zglobalizowanym świecie.


Victoria Umanska

O prelegencie

Victoria to znana i ceniona postać w świecie kapitału wysokiego ryzyka, z niesamowitym talentem do podnoszenia technologicznych startupów w różnych sektorach rynku. Jednak to nie tylko biznes jest jej pasją – Victoria z ogromnym zaangażowaniem działa również na rzecz spraw społecznych. Kiedy postawiła sobie za cel zebranie $50,000 dla swojej fundacji, wielu mogło sądzić, że to zbyt ambitne. Victoria jednak zaskoczyła wszystkich, gromadząc aż pół miliona w ciągu zaledwie miesiąca!

Jej wpływ na ruchy społeczne na świecie jest ogromny, co było widoczne podczas wydarzenia “Stand Up For Ukraine” w Warszawie. Tam Victoria stanęła ramię w ramię z takimi osobistościami jak Ursula Van Der Leyen czy Justin Trudeau, wspólnie zbierając 9.1 miliarda euro na pomoc przesiedleńcom.

Temat: Living Together, Empowering All: Building Stronger Communities with Refugees

Victoria opowie o tym, jak klucz do tworzenia silnych i zjednoczonych społeczności tkwi w mocy współpracy i wzajemnego wsparcia.


Tomasz Słupski

O prelegencie

Pasjonat sportu, tata dwójki dzieci, trener biznesu oraz konsultant ? człowiek, którego życiowa historia jest źródłem niesamowitej inspiracji. 

Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z branżą sprzedaży i zarządzania. Podczas swojej kariery współpracował z największymi korporacjami, średniej wielkości przedsiębiorstwami i małymi firmami prywatnymi. Jednak pewne wydarzenie odmieniło jego życie o 180 stopni .

Przekuł swoją pasję i determinację w niesamowitą akcję pomocy. Prowadził i pomagał w organizacji zbiórek charytatywnych, a także prowadzi stronę Nineczka Kropeczka walczy z SMA, na której opisuje przygody córki Nineczki Kropeczki.

Temat: Nigdy, nigdy nie poddawaj się

Będzie to wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, którą los wystawił na ciężką próbę już na samym początku życia oraz o wielkiej walce i poruszeniu tysiąca ludzkich serc, by ratować dziecko. Czy warto poświęcić wszystko dla jednej sprawy? Czy w tym samolubnym świecie jest miejsce na nadzieję?